571 242 912
rejestracja@pibg.pl

Co nas wyróżnia

Polski Instytut Badań Genetycznych skupia w swoich szeregach specjalistów w zakresie laboratoryjnej genetyki medycznej, diagnostów medycznych, biotechnologów i biologów.

Oferujemy Państwu usługi diagnostyczne w kierunku wykrywania zakażeń układu oddechowego z wykorzystaniem nowoczesnych i kompleksowych metod biologii molekularnej.

Jako pierwsi! na rynku wprowadziliśmy do podstawowej wersji badania w kierunku wykrywania zakażenia SARS-CoV-2 pakiet rozszerzony diagnozujący i różnicujący inne wirusowe oraz bakteryjne patogeny układu oddechowego, co stanowi kluczową informację co do dalszej diagnostyki,postępowania terapeutycznego oraz wdrożenia właciwej metody leczenia. Dodatkowo, wpływ sezonowości na zwiększenie liczby zachorowań na grypę i różnego rodzaju przeziębień, pozwala wykluczyć infekcję wirusem SARS CoV-2 z jednoczesnym ustaleniem patogenu odpowiedzialnego za zakażenie.

Wychodząc naprzeciw potrzebie szybkiej i precyzyjnej diagnostyce różnicowej zakażeń układu oddechowego różnego pochodzenia (wirusowe, bakteryjne) opartego na zaawansowanych, technikach molekularnych, dokładamy starań by nasze zestawy były powszechnie dostępne dla pacjentów.

Wykorzystanie referencyjnej techniki rt-PCR pozwala na najwyższą precyzję w identyfikacji patogenu odpowiedzialnego za infekcję dróg oddechowych, a jego wczesne wykrycie daje możliwość ustalenia dalszego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego co skutkuje szybszym powrotem do zdrowia pacjenta.

Wybierając nasze testy, oprócz gwarancji rzetelnie przeprowadzonych badań, wspieracie państwo rozwój Polskiego Instytutu Badań Genetycznych, którego priorytetem jest przede wszystkim propagowanie wiedzy w zakresie profilaktyki zdrowotnej i możliwości jakie daje współczesna genetyka w walce z szeregiem chorób.

Działamy również w sektorze naukowym, skoncentrowani jesteśmy przede wszystkim na opracowaniu nowych testów diagnostycznych oraz technologii umożliwiających rozwój diagnostyki molekularnej w Polsce.